Film açılmıyorsa farklı kaynaklar için üstteki { TRDUB & ALTYAZILI } üstüne basarak seçim yapabilirsiniz.

  Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

1080P
2001: Bir Uzay Destanı
MultiDil

Google 2001: Bir Uzay Destanı izle

 Cem yılmazında arog filminde kullandığı meşhur gökten siyah bir cismin düşmesi sonucu primatların eşya veya alet kullanmaya başlaması sahnesinin içerisinde yer aldığı film ile karşınızdayız. Primatların akıllarını kullanmasını sağlayan siyah taş olaydan yaklaşık 4 milyon yıl sonra 2001’de aydan gelen bir sinyal üzerine yeniden keşfedilir. Sinyaller Jüpiter Gezegenine gitmektedir. Bunun üzerine astronotlar Dr.David Bowman “Keir Dullea” ve Dr.Frank poole “GAry Lockwood” Jüpiter’e doğru içerisinde dünyanın en gelişmiş bilgisayarı bulunan bir uzay gemisi ile yola çıkar. Filmin Ayda geçen sahneleri henüz hiç kimse aya ayak basmadan önce çekilmiş ve çekimleri bir yıl kadar sürmüştür. İşin ilginç tarafı ise Neil Amstrong aya ilk ayak bastığında filmdeki ay tasvirinin birebir aynı olduğunu söylemiştir.

 30592İZLENME

 2FAVORİ

 8.3İMDB

Detay
  Yorum Alanı
11 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Üye
  mavi_deniz 14 Mart 2017, Salı
yok ya üstadım şimdi bu film vizyon tarihi 1968 diyorda film kalitesi 1986 işi deil be :D eğerki 1968 çekilmişse film stüdyolarında hiçmi hiç ilerleme olmamış :D ama güzel yinede izleyin derim
İMZA
Büyüklenmek nasıl bir küçülmektir öyle! Yukarı kaldır kafanı bir bak; ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakların kaderidir yere düşmek.
Avatar
Üye
  ERENYILMAZ 08 Nisan 2017, Cumartesi
Bunlar atesitler uzayla alakasi yok maymunlar insan diolar film beyin yikamak icin cekilmis
İMZA
BİR GEMİ VARMİS İCİNDE KAPTAN KAPTANİNDA SAPKASİ
Avatar
Ziyaretçi
nasargola 22 Ekim 2017, Pazar
Genel olarak sıkıcı bir film. Vermek istediği mesaj aşırı muğlak. Zamanına göre efektler iyi. Sanırım evrende yalnız olmadığımız düşüncesine katkı veriyor.
Avatar
Ziyaretçi
sisimsiz isim 13 Kasım 2017, Pazartesi
zaman kaybı
Avatar
Üye
  hdengin 25 Ocak 2018, Perşembe
N*ri n*r* c**l*n, bilim kurgu filmi çekse anca böyle olur. x4 hızında izledim.
Konu berbat. Görsel efektler 1968 yılına rağmen harika. Ama saçma sapan bir film.
İçimden küfredesim geliyor ama küfretmek yerine şunu söyleyebilirim.
Dünyayı kurtaran adamı seyretseydim daha iyiydi.
Avatar
Üye
  hdengin 26 Ocak 2018, Cuma
Oscar ödülünü geri alsınlar . Bu filmi hatırladıkça sinir olucam .
Yazık abi bütçeye yazık, zamana yazık.
Avatar
Ziyaretçi
Abece 03 Mart 2018, Cumartesi
Anlamayanlar için özet geçeyim, yani hepiniz için sanırım :D Saçma sapan yorumlarla dolmuş çünkü burası, şaşırtmadı gerçi ülkede bilime verilen değerden dolayı :D Neyse... Gördüğünüz siyah anıt, çok gelişmiş bir uzaylı uygarlık tarafından gezegenimize, Ay’a ve Jüpiter yörüngesine yerleştirilmiş. Dünyadaki ilk anıt sayesinde insanın ortak atası olan canlılar ilk kez etraflarında gördükleri şeyleri araç veya silah olarak kullanmaya başlıyor.

İkincisi yani Ay’daki anıt, çok daha zor bir görev. Yeterince geliştikten ve Ay’da üs kurup araştırmalar yapmaya başladıktan sonra ikinci anıtı buluyoruz. Güneş, Ay’ın üzerinde doğduğunda bu anıt, Jüpiter’deki üçüncü anıta sinyal göndermeye başlıyor.

Jüpiter’e yaklaşan uzay aracı ve onun yapay zekası HAL, üçüncü anıta yaklaştıkça daha çok etkileniyor ve insanlar için adeta bir sınav oluyor. Kapasitesini aşan ve insanlar gibi düşünebilen, hissedebilen bir makineye dönüşen HAL’a karşı insanlar sınanıyor. Burada HAL aslında hala bir ’’araç’’ özelliği taşıyor, anıtı koyan gelişmiş medeniyet için. Ve yeteri kadar geliştiğini kanıtlamak için insanlar, kendi icat ettikleri bu yapay zekaya karşı galip geliyorlar.

Sonuncu anıt ise biraz sembolik. Film aslında kitaptan uyarlama ve yönetmenin kestiği çok önemli bir yer var, çoğu kişinin filmi anlamamasındaki sebep bu kesilen yer. Filmin başında, maymunun havaya fırlattığı kemiğin kadraj değişince uzay gemisine dönüştüğü yer kitapta farklı. Kitaptaki betimlemede, havaya fırlatılan kemiğin yerini Dünya yörüngesinde dolaşan insan yapımı nükleer silahlar alıyor, doğrudan yörüngeden Dünya üzerine fırlatılmaya hazır bu silahlar, filmin sonundaki devasa Bebek tarafından yok ediliyor.

Sembolik olduğunu söylemiştim ya, buradaki mesele insanlığın kendiyle savaşmayı bırakıp nükleer silahlardan kurtulması ve son anıtla birlikte teknolojide muazzam bir ilerleme kat etmesiyle galaktik düzeye çıkmasını gösteriyor. Ve insan türü olarak binlerce yıllık maceramızda, dört anıtın bizi dürtmesiyle bunca sene geliştiğimiz halde galaktik düzeyde hala yeni doğmuş bir bebek kadar bilgisiz ve naif olduğumuzu gösteriyor.
Avatar
Ziyaretçi
EREN KILINÖÖÖÖ 21 Nisan 2018, Cumartesi
Film 1968 ama efekt kalitesi cidden 2001.Onun dışında çok ketun bir film olmuş verdiği mesajı alamdım
Avatar
Ziyaretçi
İzleyici 21 Ağustos 2018, Salı
Adamlar, aya gitmeden ayı tasarlamış. Doğru düzgün ay fotoğrafları bile olmadığı halde, adam orada olabilecek şartları düşünmüş ve ona göre uzay gemisi yapmış astronot kıyafetleri yapmış, günümüze de hiç yabancı durmuyor. Sanki geçen yıl çekilmiş gibi. 19 68 yapımı filmden bahsediyoruz. Çoğunuzun babası bu film yapıldığında belki dünyada bile değildi.
Avatar
Ziyaretçi
AdiL 20 Kasım 2018, Salı
Bu adam uzaya gidilmeden önce bu filmi nasıl yapmış..... Bu adam gelecekten gelip bu filmi yapmış olabilir arkadaşlar..
Avatar
Ziyaretçi
Secici 18 Aralık 2018, Salı
Ne mesaj verirse versin çooook sıkıcı boş bir filmdi. Zaten konuşma yok filmde zamanı dolsun diye de boş boş efektler sokusturmuslar. Mutlaka izlenmeliymis, izledik yazık oldu yarım saatime.
  Benzer Filmler
1080P
Örümcek Ağındaki Kız
Örümcek Ağındaki Kız izle
 Birbirleri ile tamamen zır karakterlere sahip olsalar da, doğruları tüm çıplaklığı ile ortaya koymak için mücadele veren gazeteci Mikael ile bilgisayar korsanı Lisbeth, kendilerini dev bir örümcek ağının ortasında bulurlar. Debelendikçe ...
 •   Tür : Aksiyon, Türkçe Altyazı, Suç
 •   İzlenme: 2845
 •   1
    0
 •   Vizyon : 2018
 •   Süre : 133 Dk.
IMDb6.1
Altyazı
1080P
Katil Avcısı
Katil Avcısı izle
 Dünyayı kurtarmaya çalışan bir grup askerin hikayesini anlatan, Katil Avcısı, örneklerine sıkça rastladığımız bir film olmakla beraber, onlardan net bir biçimde ayrılıyor. Kuzey Buz Denizi'nin altındaki iki Amerikan denizaltısından biri ...
 •   Tür : Aksiyon, Türkçe Altyazı, Gerilim
 •   İzlenme: 2289
 •   1
    0
 •   Vizyon : 2018
 •   Süre : 121 Dk.
IMDb6.7
Altyazı
1080P
Patient Zero
Patient Zero izle
 Bir zombi istilasından sonra tedavinin bulunması için çalışan bir grup insan vardır. Bu insanların içinde daha önce ısırılmış ve bağışıklığı olması nedeniyle dönüşmemiş bir hasta da bulunur. Hasta bir şekilde zombiler ile iletişim kurabi...
 •   Tür : Aksiyon, Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj
 •   İzlenme: 2252
 •   2
    0
 •   Vizyon : 2018
 •   Süre : 93 Dk.
IMDb4.3
MultiDil
1080P
IO
IO izle
 Dünyayı yok eden ve birçok canın yitip gitmesine neden olan bir felaketten sağ kalanlar arasında Sam de yer almaktadır. Gezegenin tamamen terk edilmesi ve uzayda yaşayabilmek için dünya insanları tarafından son bir araç hazırlanır. Sam g...
 •   Tür : Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj, Romantik
 •   İzlenme: 2393
 •   1
    0
 •   Vizyon : 2019
 •   Süre : 96 Dk.
IMDb4.7
MultiDil