Rastgele Film
Yukarı Çık
5
Bildir
Işıkları Kapat
Facebook Paylaş
FİLM BİLGİLERİ
Agora izle
7.2

 1.409İZLENME

7.2İMDB

 127 SÜRE

YIL 2009

Etkileyicilik ve çekicilik konusunda belki de görülebilecek en eşsiz insanlardan bir kadın. Güzelliğiyle gözleri kamaştırmasının yanı sıra matematik, astronom ve filozof olarak da ön plana çıkmayı başarmış deha bir kadın. Böyle bir kadının ölümünün de kendisi gibi unutulmayacağı bir gerçektir. Son nefesini üzerine biriken erkeklerin darbeleriyle verdi. Son nefesini verdikten sonra rahat bırakılmayan kadının cesedi sokaklarda saatlerce sokaklarda sürüklendi. Bununla kalınmadı ve kadının eti midye kabukları ile kemiklerinden sökülüp atıldı. Bu hikâyenin kadını tarihin görmüş olduğu en güzel kadın olan uzun sarı saçları ve zekasıyla dikkat çeken ve unutulmaz olan bu kadın tam 45 yaşında vahşice öldürülen İskenderiyeli Hypatia’dan başkası değildi.

Agora 2009 filmini tek parça full hd olarak ister 1080p türkçe dublaj istersen 720p türkçe altyazılı olarak takılmadan, donmadan online olarak indirmeden izleyebilirsiniz. Agora filminin konusu, fragmanı, bilgileri, oyuncuları varsa serinin diğer tüm filmlerini bu sayfanın içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz. İzleyecek diğer kişiler için yorum yapmayı unutmayın. Full HD Film İzleten Keyifli Seyirler Diler :)

7.2/10 24332
YORUM YAZ
FİLM HAKKINDA SÜRPRİZ BOZAN BİR BİLGİ VERECEKSENİZ İŞARETLEYİNİZ
Spoiler
YORUMLAR
“Agora” filminde 5 Yorum bulunuyor.
 • fdd

  tam bir ataist filmi dinlerin sürekli savaşını ve bilimin haklı ve gerçek olduğunu savunan bir konuyla geçen 2 saat.

 • Derwiş

  Çok güzel bir film, tarihin akışını öğrenmek için ve tarihteki kadının rolünü tanımak için çok güzel ifade edilmiş bir eser. Her kese izlemesini tavsiye ederim.

 • İbrahim Doğan

  Mısır coğrafyasında yaşayan 3 farklı din.Pagan(putperestlik),Hristiyanlık ve Yahudilik.Filmde Roma’nın eline geçmiş Mısırdaki karmaşayı anlatıyor.Bu 3 farklı dine inananlar birbirlerine kafir diyorlar.Ama benim gözümde hepsi kafir.Tek doğru din İslam dini.İslam dışındaki dinlere inananların hepsi benim gözümde aynı.Birbirlerini suçlayan,sürgün eden ya da öldüren salaklar.O kadında bilimle uğraşan iyi biri.Bir avuç şerefsiz toplanmışlar,kadını taşlıyorlar.’’Gücünün tek bulduğunuz kadına mı yetiyor şerefsizler’’ dedim filmin sonuna doğru.Fahişelikle suçladılar ama o kadının bir suçu yoktu.İftira attılar ve öldürdüler.İslamda asla suçsuzlar öldürülmez,bilim engellenmez.Bilim ile İslam beraber ilerler.Mesela bir sürü Müslüman bilim adamı var tarihte büyük başarılara imza atmış.O Mısır Roma’dan önce firavunların elindeydi.Ve Allah Mısır’a Hz.Yusuf peygamberi gönderdi.Mısır Müslüman oldu.Ama Hz.Yusuf peygamber vefad ettikten sonra gene Pagan dinine,Yahudi dinine dönmüş,gene kafir olmuşlar.

 • ali bal

  kardeş sen olayları karıştırmışsın . hz yusuf un islamiyet ile alakası yok . olayların geçtiği dönemde de hak din hristiyanlık . İslamiyet ise bu filmin geçtiği dönemdne yaklaşık 250- 300 yıl sonra geldi

 • nalbant

  Film olarak güzel.Ama hıristiyanlık yayılma sırasında çok vahşice.