Rastgele Film
Yukarı Çık
Google

Çağdaş Yaşamın Gizli Kuralları: Algoritmalar izle

1
Bildir
Işıkları Kapat
Facebook Paylaş
FİLM BİLGİLERİ
Çağdaş Yaşamın Gizli Kuralları: Algoritmalar izle
7.5

 1.292İZLENME

7.5İMDB

 58 SÜRE

YIL 2015

Büyük Britanya yapımı bu belgeselde matematik alanında uzmanlaşmış bir profesör olan Marcus Du Sautoy, algoritmaların geçmişten günümüze olan yolculuğunu ve matematiksel denklemlerin nasıl çözüldüğünü etkili bir anlatım ile gözler önüne seriyor.
Günümüz teknolojisinde faydalandığımız ve hayatın her alanında kullanmaktan çekinmediğimiz yazılımlar belirli bir algoritma şemasından geçerek oluşturulmuştur. Peki, bilgisayarların bu eşsiz dilini nasıl oluşturduk? Yeni ortak yazılım dilimizi yaratırken nerelerden ilham aldık? Süreç nasıl işledi? Doğadaki her bir olayın ve her bir canlının aslında matematiksel bir dili olduğunu savunan Marcus Du Sautoy, algoritmaların kökenine inerek matematiğin gizemini ve kaçınılmaz olarak görülen yapay zeka ütopyasını da belgeselinde açıklıyor.

Çağdaş Yaşamın Gizli Kuralları: Algoritmalar 2015 filmini tek parça full hd olarak ister 1080p türkçe dublaj istersen 720p türkçe altyazılı olarak takılmadan, donmadan online olarak indirmeden izleyebilirsiniz. The Secret Rules of Modern Living: Algorithms filminin konusu, fragmanı, bilgileri, oyuncuları varsa serinin diğer tüm filmlerini bu sayfanın içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz. İzleyecek diğer kişiler için yorum yapmayı unutmayın. Full HD Film İzleten Keyifli Seyirler Diler :)

7.5/10 34
YORUM YAZ
FİLM HAKKINDA SÜRPRİZ BOZAN BİR BİLGİ VERECEKSENİZ İŞARETLEYİNİZ
Spoiler
YORUMLAR