Rastgele Film
Yukarı Çık
0
Bildir
Işıkları Kapat
Facebook Paylaş
FİLM BİLGİLERİ
Ejderin Doğuşu izle
5.5

 69İZLENME

5.5İMDB

 95 SÜRE

YIL 2016

Türkiye’de Ejderin Doğuşu olarak vizyona girmiş olan bu film Bruce Lee’yi konu edinir. Bruce Lee çektiği dövüş filmleri ile Amerika’da iyice tanınmış hale gelir. Bu ünü sayesinde kendisini en iyi dövüşçü olarak görmeye başlar. Girdiği turnuvaları teker teker kazanır. Ancak başka bir Şaolin dövüş ustası Amerika’ya gelir. Bu kişi Wong Jack Man’dir. Bu kişinin gelişinden rahatsızlık duyan Bruce Lee, Wong Jack Man’i kendine rakip olarak görür ve en yakın zamanda kozlarını paylaşarak onu alt etmek ister. Ancak hem Bruce Lee’nin hem de Wong Jack Man’in dostu olan Steve’in sevdiği kız mafyalar tarafından kaçırılır. Bundan sonra dengeler değişir ve iki rakip güçlerini mafyalara karşı birleştirir.

Ejderin Doğuşu 2016 filmini tek parça full hd olarak ister 1080p türkçe dublaj istersen 720p türkçe altyazılı olarak takılmadan, donmadan online olarak indirmeden izleyebilirsiniz. Birth of the Dragon filminin konusu, fragmanı, bilgileri, oyuncuları varsa serinin diğer tüm filmlerini bu sayfanın içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz. İzleyecek diğer kişiler için yorum yapmayı unutmayın. Full HD Film İzleten Keyifli Seyirler Diler :)

5.5/10 1882
YORUM YAZ
FİLM HAKKINDA SÜRPRİZ BOZAN BİR BİLGİ VERECEKSENİZ İŞARETLEYİNİZ
Spoiler
YORUMLAR
“Ejderin Doğuşu” filminde 12 Yorum bulunuyor.
 • Envert

  70’li yılların efsane ismi Bruce Lee’nin 1964-1969 yılları arasındaki yaşamını konu alan bir film. Kim olursa olsun, asla ama asla Bruce Lee’yi tam olarak canlandırma şansına sahip değildir; ancak yine de Phlip Ng’yi taktir etmek gerekiyor.
  Ölümü hala sırlarla dolu olan Bruce Lee’nin oğlu da kendisi gibi esrarengiz bir ölümle dünyadan ayrıldı.
  Bruce Lee’yi tam olarak anlatmaktan uzak olsa da izlenebilecek bir film.
  İyi seyirler.

 • ReneBey

  Filmin afişine baktığımızda Bruce Lee konulu bir yapım bekliyor insan. Konunun esinlendiği dönem Lee’nin en zor dövüşüm dediği 64-69 yılları arasında karşılaştığı iddia edilen bir shaolin tapınağı monkuyla karşılaşmasının öyküsüne dayanıyor. Lee’nin Amerika’ya geldikten sonra açtığı okul, yaşadığı çin mahallesindeki ortam ve öğrencileriyle ilgili doneler alıyoruz bol bol. Tabi bu bilgilerin ne kadarı gerçeğe uygun işlenmiş orasını bilmiyoruz. Film Lee’den çok Steve adındaki amerikalı bir öğrenciye odaklanıyor, zaten filmin tüm akışının ana unsuruda yine Steve’in hayatı ve aldıkları kararlar üzerinden ilerliyor. Bu anlamda Lee ile ve hayatıyla ilgili detayları, o yıllarda yaşadıkları ilgili bir şeyleri öğrenemiyoruz. Steve karakterinde kötü bir aile ortamında büyümüş sorunlu ama tam bir amerikalı görüyoruz. Bir o ustaya bir bu ustaya giden bu kararsız adam, gidip gidip birde mahallede en aşık olunmayacak kıza aşık oluyor ve onun aldığı bu saçma sapan kararların ucu her seferinde Lee ustaya ve Wong ustaya dokunuyor. Steve karakterine bir türlü ısınamadığım için filmede kendimi yeterince kaptıramadım. Adam filme hiç oturmamış zorla oturtmuşlar gibi duruyor. Oyunculuğu desen vasat. Kavga sahneleri gerçekçi bir şekilde işlenmiş emek var, Bir kaplan ve ejderha’da ki gibi sürrealist kurgular kullanmamışlar. Sonuç olarak Steve karakteri hariç ortalama bir film olmuş. Bruce Lee temasını afişlerde kullanmış olsalarda Lee ile ilgili özelinde o döneme ait hiç bir şey göremiyoruz. Aksine Lee’yi şimdiye kadarki Bruce Lee konulu yapımlardan biraz farklı olarak medyatik, kalabalıklara şov yapmayı seven biris gibi yansıtmışlar, bu bir yere kadar doğru da olsa, Bir dövüş sanatlarında en üst kademeye ulaşmış ejder lakaplı bir hocanın bu işin felsefesi konusundada derin bilgi sahibi olduğunu ve bunu özümsediğini düşünüyorum ben. Bu anlamda Wing usta ile yan yana karakterler olarak koyduğunuzda Bruce Lee genç hırslı ve işin sadece estetik pataklama dayak atma konusuna odaklanmış felsefesine uzakmış gibi resmedilmiş.

 • bruce-lee34

  fena dıyıl ama daha ıyı olabılırdı beklentımın altında ama guzeldı ızlenır