1080P
Ejderin Doğuşu
Altyazı

Ejderin Doğuşu

 •  Yaş Sınırı: 13+
 •  Süre: 103 Dk.
 •  Vizyon Tarihi: 2017
 •  Ülke: ABD
 Türkiye'de Ejderin Doğuşu olarak vizyona girmiş olan bu film Bruce Lee'yi konu edinir. Bruce Lee çektiği dövüş filmleri ile Amerika'da iyice tanınmış hale gelir. Bu ünü sayesinde kendisini en iyi dövüşçü olarak görmeye başlar. Girdiği turnuvaları teker teker kazanır. Ancak başka bir Şaolin dövüş ustası Amerika'ya gelir. Bu kişi Wong Jack Man'dir. Bu kişinin gelişinden rahatsızlık duyan Bruce Lee, Wong Jack Man'i kendine rakip olarak görür ve en yakın zamanda kozlarını paylaşarak onu alt etmek ister. Ancak hem Bruce Lee'nin hem de Wong Jack Man'in dostu olan Steve'in sevdiği kız mafyalar tarafından kaçırılır. Bundan sonra dengeler değişir ve iki rakip güçlerini mafyalara karşı birleştirir. 

 4578İZLENME

 0FAVORİ

 4.8İMDB

Detay

  Film açılmıyorsa farklı alternatiflerden izlemek için üstteki { TRDUB & ALTYAZILI } üstüne basarak seçim yapabilirsiniz.

-- REKLAMI GEÇ --
  Yorum Alanı
3 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
VİP Üye
  Envert 25 Kasım 2017, Cumartesi
70’li yılların efsane ismi Bruce Lee’nin 1964-1969 yılları arasındaki yaşamını konu alan bir film. Kim olursa olsun, asla ama asla Bruce Lee’yi tam olarak canlandırma şansına sahip değildir; ancak yine de Phlip Ng’yi taktir etmek gerekiyor.
Ölümü hala sırlarla dolu olan Bruce Lee’nin oğlu da kendisi gibi esrarengiz bir ölümle dünyadan ayrıldı.
Bruce Lee’yi tam olarak anlatmaktan uzak olsa da izlenebilecek bir film.
İyi seyirler.
İMZA
Envert
Avatar
Ziyaretçi
ReneBey 26 Kasım 2017, Pazar
Filmin afişine baktığımızda Bruce Lee konulu bir yapım bekliyor insan. Konunun esinlendiği dönem Lee’nin en zor dövüşüm dediği 64-69 yılları arasında karşılaştığı iddia edilen bir shaolin tapınağı monkuyla karşılaşmasının öyküsüne dayanıyor. Lee’nin Amerika’ya geldikten sonra açtığı okul, yaşadığı çin mahallesindeki ortam ve öğrencileriyle ilgili doneler alıyoruz bol bol. Tabi bu bilgilerin ne kadarı gerçeğe uygun işlenmiş orasını bilmiyoruz. Film Lee’den çok Steve adındaki amerikalı bir öğrenciye odaklanıyor, zaten filmin tüm akışının ana unsuruda yine Steve’in hayatı ve aldıkları kararlar üzerinden ilerliyor. Bu anlamda Lee ile ve hayatıyla ilgili detayları, o yıllarda yaşadıkları ilgili bir şeyleri öğrenemiyoruz. Steve karakterinde kötü bir aile ortamında büyümüş sorunlu ama tam bir amerikalı görüyoruz. Bir o ustaya bir bu ustaya giden bu kararsız adam, gidip gidip birde mahallede en aşık olunmayacak kıza aşık oluyor ve onun aldığı bu saçma sapan kararların ucu her seferinde Lee ustaya ve Wong ustaya dokunuyor. Steve karakterine bir türlü ısınamadığım için filmede kendimi yeterince kaptıramadım. Adam filme hiç oturmamış zorla oturtmuşlar gibi duruyor. Oyunculuğu desen vasat. Kavga sahneleri gerçekçi bir şekilde işlenmiş emek var, Bir kaplan ve ejderha’da ki gibi sürrealist kurgular kullanmamışlar. Sonuç olarak Steve karakteri hariç ortalama bir film olmuş. Bruce Lee temasını afişlerde kullanmış olsalarda Lee ile ilgili özelinde o döneme ait hiç bir şey göremiyoruz. Aksine Lee’yi şimdiye kadarki Bruce Lee konulu yapımlardan biraz farklı olarak medyatik, kalabalıklara şov yapmayı seven biris gibi yansıtmışlar, bu bir yere kadar doğru da olsa, Bir dövüş sanatlarında en üst kademeye ulaşmış ejder lakaplı bir hocanın bu işin felsefesi konusundada derin bilgi sahibi olduğunu ve bunu özümsediğini düşünüyorum ben. Bu anlamda Wing usta ile yan yana karakterler olarak koyduğunuzda Bruce Lee genç hırslı ve işin sadece estetik pataklama dayak atma konusuna odaklanmış felsefesine uzakmış gibi resmedilmiş.
Avatar
VİP Üye
  bruce-lee34 04 Mart 2018, Pazar
fena dıyıl ama daha ıyı olabılırdı beklentımın altında ama guzeldı ızlenır
  Benzer Filmler
1080P
Hulk: Canavarlar Nerede Yaşar
Hulk: Canavarlar Nerede Yaşar
 Hulk Canavarlar nerede yaşar 2016 filmi JK Rowling'in aynı isimli fantastik kitabından dayanılarak hazırlanmış bir film. Aslında bu filmin hikayesi biraz da gezi notları arasından çıkmış. New York'ta yaşanmış olan ve 70 yıl önce kaleme a...
 •   Tür : Aksiyon, Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj
 •   İzlenme: 5469
 •   19
    4
 •   Vizyon : 2016
 •   Süre : 75 Dk.
IMDb5.4
MultiDil
1080P
Batman: Pelerinli Süvarilerin Dönüşü
Batman: Pelerinli Süvarilerin Dönüşü
Batman Pelerinli Süvarilerin Dönüşü 2016 - Batman: Return of the Caped Crusaders 2016 bir animasyon aksiyon filmi olarak karşınıza çıkıyor. Batman ve Robin karakterlerinin tekrar dirilişi gibi bir film olarak karşımıza çıkmasının yanı sır...
 •   Tür : Aksiyon, Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj
 •   İzlenme: 4489
 •   18
    3
 •   Vizyon : 2016
 •   Süre : 78 Dk.
IMDb6.9
MultiDil
1080P
Drone Savaşları
Drone Savaşları
 Drone savaşları 2016 filmi aslında droneların Dünya üzerinde hakimiyet kurdu daha doğrusu devriye gezdiklerini gösteren bir film. Dünyada çok büyük savaşlar olmuş ve gezegenler arası savaşlar sonrasında dünya bir yıkım haline gelmiş bulu...
 •   Tür : Aksiyon, Türkçe Dublaj, Bilim Kurgu
 •   İzlenme: 7168
 •   16
    4
 •   Vizyon : 2016
 •   Süre : 79 Dk.
IMDb3.1
Dublaj
1080P
Daha Yeni Başladık
Daha Yeni Başladık
 Daha Yeni Başladık 2017 çok başarılı bir komedi filmi olarak sunuluyor. Aksiyon komedi dalında sizlere sunulan film, 1 saat 31 dakika. 2017 yılında Amerika'da çok beğenildi. Filmin oyuncuları aslında filmin kalitesi hakkında zaten bilgi ...
 •   Tür : Aksiyon, Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj
 •   İzlenme: 5742
 •   16
    6
 •   Vizyon : 2017
 •   Süre : 91 Dk.
IMDb4.1
MultiDil

ÖNEMLİ DUYURU !!!

* Üyelerimiz Reklamları Görmez, Reklam Derdiyle Uğraşmaz : )

* Lütfen izlediğiniz filmlere yorum yapmayı unutmayınız. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

* Çalışmayan filmleri lütfen player altındaki "Sorun Bildir" butonu ile bildiriniz.

* Film açılmıyorsa farklı alternatiflerden izlemek için üstteki { TRDUB & ALTYAZILI } üstüne basarak seçim yapabilirsiniz.

* LÜTFEN Adblock, Adguard, uBlock ve VPN programları kullanmayınız.

* Video izlerken çıkan reklamlardan şikayetçi olan arkadaşlara duyuru. Reklamlar video sitesinden kaynaklıdır bizden değil. Olabildiğince reklamsız yerlere yüklemeye çalışıyoruz.