Rastgele Film
Yukarı Çık
3
Bildir
Işıkları Kapat
Facebook Paylaş
FİLM BİLGİLERİ
Kuzey Yamacı izle
7.4

 664İZLENME

7.4İMDB

 126 SÜRE

YIL 2008

Birkaç kişiden oluşan dağcılık ekibinin, Avrupa’daki en yüksek dağlardan birini keşfetme maceralarını konu alan Kuzey Yamacı 2008 yapımı, farklılıklarından sıyrılan bir grubun birlikte hareket etmesini anlatıyor. Meşhur bir kuzey yüzüne sahip İsviçre’deki Eiger Dağı, dağ severlerin gözdesidir. Kuzey tarafında 70 derecelik bir eğim vardır. Bu dağa tırmanırken hayatını kaybeden dağcılardan sonra yeni bir ekip oluşturulur.
Faşist Alman ordusunda görev yapan Tony Kurz ve Andi Hinterstoisser, Berlin’in ileri gelen gazetelerinden birinin editörü tarafından dağa tırmanmak için ikna edilir. Hinterstoisser bu teklife olumlu bakar fakat Kurz Nazi Almanya’sı ile ilgili şüpheler içindedir. Endişeli olsa da teklifi kabul eder fakat bu adımı Alman liderlerini mutlu etmek amacıyla değil, kendisi için yapıyor.
Anti-Nazi filmlerinden farklı bir temaya sahip olan film, 1936 senesinin Nazi Almanya’sının arka planda olduğu ve büyük ihtiras olan zirveye ulaşma olaylarının zinciri aktarılıyor. Gerçekte yaşanmış bir olaydan yola çıkan filmin senaryosunda, diktatör olan Almanya Nazi hükümranlığının dünyadaki yerini konumlandırmak amacıyla yollar aramaktadır.

Kuzey Yamacı 2008 filmini tek parça full hd olarak ister 1080p türkçe dublaj istersen 720p türkçe altyazılı olarak takılmadan, donmadan online olarak indirmeden izleyebilirsiniz. North Face filminin konusu, fragmanı, bilgileri, oyuncuları varsa serinin diğer tüm filmlerini bu sayfanın içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz. İzleyecek diğer kişiler için yorum yapmayı unutmayın. Full HD Film İzleten Keyifli Seyirler Diler :)

7.4/10 1827
YORUM YAZ
FİLM HAKKINDA SÜRPRİZ BOZAN BİR BİLGİ VERECEKSENİZ İŞARETLEYİNİZ
Spoiler
YORUMLAR