1080P
Mayın Ülkesi
MultiDil

Mayın Ülkesi

 Film Almanya ve Danimarka yapımı bir film olmaktadır. Film 2015 yılında izleyicileri ile buluşmuştur. Gerçek olaylardan esinlenerek yapılan bir filmdir. Filmin konusuna bakıldığı zaman Alman savaş esirlerinin hikayesini anlattığı görülmektedir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında Danimarka'ya mayın temizlemek için Alman savaş esirleri gönderilmiştir. Bu Alman esirler ise kıyı boyunca çıplak elle kum kazmaktadır. 2.000'den fazla olan Alman esirlerin yarısı hayatını yada uzuvlarını kaybetmiştir. Film ise onların nasıl mayın temizlediklerini, hayatlarını nasıl kaybettiklerini ve bazılarının nasıl hayatta kalmayı başardığını anlatmaktadır. Filmin türü dram, savaş ve tarih olmaktadır. Yönetmen koltuğunda ise Martin Zandvilet oturmaktadır. Oyuncular Joel Basman ,  Roland Møller ,  Mikkel Boe Følsgaard , Laura Bro ,  Louis Hofmann olmaktadır.

 9857İZLENME

 1FAVORİ

 7.8İMDB

Detay

  Film açılmıyorsa farklı alternatiflerden izlemek için üstteki { TRDUB & ALTYAZILI } üstüne basarak seçim yapabilirsiniz.

-- REKLAMI GEÇ --
  Beğen
21
8
6.6/10 oylandı 29 üye tarafından. İnceleme: 5.
PUAN : 6.6
  Yorum Alanı
5 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
VİP Üye
  Envert 06 Ekim 2017, Cuma
Hayat, kendi hikayesini kendi içinde taşıyor.
Bugüne kadar izlediğim en etkileyici filmlerden biri oldu bu. Savaş, gerçek yurt savunmasına dayanmıyorsa, cinayettir. Savaş, sadece ateşli silahların sustuğunda bitmiyor. Yaralarının sarılması yıllar alıyor. Almanya, dibine kadar haksızken 50 milyon insanın ölümüne yol açtı. Savaşın sonlarına doğru da bunların birçoğu bebekler, kadınlar ve çocuklardı.
Almanların takdir ettiğim bir yönü var: Kendi tarihlerine daha objektif yaklaşabiliyor.
İzlemenizi içtenlikle öneririm.
Ellerine, emeğine sağlık admin.
İMZA
Envert
Avatar
Ziyaretçi
ReneBey 06 Ekim 2017, Cuma
Yahudi lobilerinin güdümündeki Hollywood sinemasından yahudi soykırımı konulu dünya savaşı filmlerine hepimiz aşinayız. Bir liste yapsak başarılı/başarısız onlarca aynı konudan film sıralayabiliriz. Land of mine’da ise başka bir perspektiften bakmışlar. Savaş sonrasında yenilen Almanya ve çoğu küçük çocuklardan oluşan alman savaş esirlerine uygulanan insanlık dışı muamelenin çok dokunaklı ve iç burkan bir kesitini film bize ustalıkla aktarıyor. Danimarkalı askerlerin alman esirlere bakış açısı ile almanların yahudilere bakış açısı ve tavrı arasında ben çok bir fark göremedim. Nefret nefreti doğuruyor ve milliyetler, sınırlar ve devletler de bu nefrete birer neden, bir sebep oluveriyor. Sonuç olarak savaş kötü bir şeydir ve izleri ve etkileri kolay kolay silinmez. babaları savaşlarda ölürken çocuklarıda bu nefretin tohumlarından her zaman kötü bir şekilde nasiplenir.
Avatar
VİP Üye
  Envert 08 Ekim 2017, Pazar
Sayın ReneBey,
Hollywood ve Yahudi soykırımı konusunda sizinle aynı düşüncede olduğumu bilmenizi isterim. 2. Paylaşım Savaşı’nda Yahudilerden 6 milyon insanın katledildiği söylenir. Doğrudur; buna bir sözüm yok. Lakin yalnızca (eski) Sovyetler Birliği’nde 20 milyon insanın savaşta hayatını kaybettiği Hollywood’da asla söz konusu edilmez. Danimarkalı çavuşun, Alman esir askerler geçerken, koltuğunun altında Danimarka bayrağı taşıyan esir askere saldırısı, yeri geldiğinde, Danimarkalılarla Almanların pek de farklı olmadığını göstermektedir.
Paranın imparatorluğunda farklı şeyler beklemek safdillik olur.
Saygılarımla.
İMZA
Envert
Avatar
Ziyaretçi
kayra 07 Ekim 2017, Cumartesi
çok güzel bir film
Avatar
Ziyaretçi
Mehmet B. 24 Ocak 2018, Çarşamba
İzlediğim etkileyici 2. Dünya Savaşı konulu filmlerden biriydi. Aksiyondan çok dram-psikoloji türünde bir film. Empati kurunca vicdan muhasebesi yaptıran bir eser olmuş. Tavsiye ederim.
  Benzer Filmler
1080P
Dördüncü İmparatorluk
Dördüncü İmparatorluk
 Dördüncü İmparatorluk 2016 - Beyond Valkyrie: Dawn of the 4th Reich 2016 filmi Amerikan yapımı bir tarihi film olarak karşımıza çıkıyor. Savaş ve tarihi film kategorisinde sizlerin de beğenebileceği bir film. Yönetmen koltuğunda bu filmd...
 •   Tür : Aksiyon, Tarih, Türkçe Altyazı
 •   İzlenme: 4522
 •   7
    1
 •   Vizyon : 2016
 •   Süre : 100 Dk.
IMDb4.9
MultiDil
1080P
Mark Felt: Beyaz Saray'a Yıkım Getiren Adam
Mark Felt: Beyaz Saray'a Yıkım Getiren Adam
 ABD'de eski başkan Nixon'un devrilmesine yol açan Watergate skandal olaylarını anlatan Beyaz Saray'a Yıkım Getiren Adam filmi eski olayları konu ediniyor. Filmde emekli FBI görevlisi Mark Felt'in siyaset üzerinde derin gırtlak lakabıyla ...
 •   Tür : Tarih, Türkçe Altyazı, Biyografi
 •   İzlenme: 4325
 •   18
    2
 •   Vizyon : 2017
 •   Süre : 103 Dk.
IMDb6.4
Altyazı
1080P
En Karanlık Saat
En Karanlık Saat
En Karanlık Saat filmin yönetmen koltuğunda Joe Wright oturmaktadır. Film konusu ise İkinci Dünya Savaşı’nın ilk başlarında Winston Churchill’in Hitler ordusuna karşı vermiş olduğu mücadeleyi anlatmaktadır. Churcill hayatında en büyük sın...
 •   Tür : Tarih, Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj
 •   İzlenme: 4299
 •   13
    2
 •   Vizyon : 2017
 •   Süre : 121 Dk.
IMDb7.4
MultiDil
1080P
12 Savaşçı
12 Savaşçı
 İkiz kulelere yapılan saldırıya karşı saldırı düzenleyen özel kuvvetlerden oluşan yeşil berelilerin gerçek hikayelerinden oluşmaktadır. 12 Güçlü Adamdan biri olan Micth, eski takımı dağılan ve tatil izni almayan bir askerdir. Micth, aile...
 •   Tür : Aksiyon, Tarih, Türkçe Altyazı
 •   İzlenme: 9990
 •   27
    4
 •   Vizyon : 2018
 •   Süre : 130 Dk.
IMDb6.7
Altyazı

ÖNEMLİ DUYURU !!!

* Üyelerimiz Reklamları Görmez, Reklam Derdiyle Uğraşmaz : )

* Lütfen izlediğiniz filmlere yorum yapmayı unutmayınız. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

* Çalışmayan filmleri lütfen player altındaki "Sorun Bildir" butonu ile bildiriniz.

* Film açılmıyorsa farklı alternatiflerden izlemek için üstteki { TRDUB & ALTYAZILI } üstüne basarak seçim yapabilirsiniz.

* LÜTFEN Adblock, Adguard, uBlock ve VPN programları kullanmayınız.

* Video izlerken çıkan reklamlardan şikayetçi olan arkadaşlara duyuru. Reklamlar video sitesinden kaynaklıdır bizden değil. Olabildiğince reklamsız yerlere yüklemeye çalışıyoruz.