Rastgele Film
Yukarı Çık
1
Bildir
Işıkları Kapat
Facebook Paylaş
FİLM BİLGİLERİ
Saygın Vatandaş izle
7.5

 417İZLENME

7.5İMDB

 118 SÜRE

YIL 2016

Daniel, Arjantin’de büyüyen, Avrupa’da yaşayan, Nobel edebiyat ödülünü kazanmayı hayal eden bir yazardır. Bir gün Arjantin’den kasabadan bir davet gelir. Daniel bu daveti kabul eder ve 40 yılın ardından ilk kez kasabaya geri döner. Kasabaya gittiği an trajikomik durumların içerisinde kendini bulur. Film, Arjantin sinemasının eğlenceli ve nitelikli filmlerinden biridir. Film içerisinde mizahtan bir an bile vazgeçilmemiş. Filmin türü ise komedi, dram olmaktadır. Saygın Vatandaş filminin yönetmen koltuğunda ise Gaston Duprat ve Mariano Cohn oturmaktadır. Filmde yer alan oyuncular ise Nora Navas, Oscar Martínez, Dady Brieva, Andrea Frigerio ve Belén Chavanne olmaktadır.

Saygın Vatandaş 2016 filmini tek parça full hd olarak ister 1080p türkçe dublaj istersen 720p türkçe altyazılı olarak takılmadan, donmadan online olarak indirmeden izleyebilirsiniz. The Distinguished Citizen filminin konusu, fragmanı, bilgileri, oyuncuları varsa serinin diğer tüm filmlerini bu sayfanın içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz. İzleyecek diğer kişiler için yorum yapmayı unutmayın. Full HD Film İzleten Keyifli Seyirler Diler :)

7.5/10 1624
YORUM YAZ
FİLM HAKKINDA SÜRPRİZ BOZAN BİR BİLGİ VERECEKSENİZ İŞARETLEYİNİZ
Spoiler
YORUMLAR
“Saygın Vatandaş” filminde 12 Yorum bulunuyor.
 • Envert

  Filmin tanıtım yazısına ne yazık ki katılamayacağım.
  Film, bir yazarın ’’kaynağına dönüş’’ yolculuğunu ve kaynağında karşılaştığı, tam da romanlarında betimlediği bir kalabalıkla karşılaşmasını anlatıyor. Bu yüzden kasabalılar yazara kızıyor, kin besliyor, hakaret ediyor. Daniel (yazar) bütün bunları hoşgörüyle karşılıyor ve daha sonra romanlaştırıyor.
  İkiyüzlü, cahil, doğruları duymaktan rahatsız olan bir taşra kasabasıdır Salas. (Bize ne kadar da çok benziyor!) Daniel, kendisini evine davet eden adama, evine niçin gelemeyeceğini açık, anlaşılır ve kabul edilebilir bir mantık ve dille açıklıyor; ama bu açıklama kabul görmüyor.
  Daniel, Nobel ödülünü alırken ilkelerinden taviz vermiyor ve bunun gerekçelerini de öyle güzel açıklıyor ki.
  İzlemenizi öneririm.

 • Envert

  Burada admin’in hoşgörüsüne sığınarak şunu belirtmek isterim: Filmde mizah yok. Dram, ön planda. Dram’ı burada ’’acıklı olayların anlatıldığı tür’’ anlamında asla kullanmıyorum. Çünkü dram, kendi içinde acı verici olayları ve gülünç durumları taşır. Her nedense Türkiye’de ’’Trajikomik’’ diye bir şey uyduruldu. Dram demek yeterli.
  Saygılar.

 • Moon_Light

  Arjantin sinemasının nitelikli, düşündürücü, festivallerde bol ödül almış bir filmi…
  Daniel, Nobel edebiyat ödüllü bir yazar. Fakat bu ödülü almayı bir yazarın düşüşü olarak tarifleyen biri…Okumayan insanlar bilmedikleri şeyleri yüceltmeyi severler. Bu yüzden doğduğu 40 senedir hiç bağı olmadığı pek de gelişmemiş Salas kasabası onu davet eder. Fazla ilgiyi sevmeyen Daniel, tüm dünyadaki önemli davetleri redederek bu mütevazi kasabasına sessizce gitmeyi tercih eder.. Gösterilen aşırı alaka ile mücadele eder.. Her yere yürüyerek gider. Konusmalarında kendisinin ulvi biri olmadığını, kitaplarında herşeyin kurgu olduğunu sadece iyi bir yazar olmaya çalışdığını, böyelikle dünyayı iyi yönde değiştirmeye çalışdığını anlatmaya calışır. Kraldan çok kralcılık ile mücadele eden bir karakterdir. Fakat kırsaldaki bu kasabanın insanlarının bakış açısı ile bilinmezliği geride kaldıkça aşırı saygı yerini saygısızlığa bırakmaya başlar. Normal bir insan olduğunu anlatması kibir, fikirlerinde diretmesi egoizm, menfaat veya talep peşinde olanları redetmesi kendini beğenmişlik olarak algılanır kasaba halkı arasında…Düşmanları oluşur…….
  Bu yazara güçlü oyuncu Oscar Martinez mükemmel hayat vermiş. Her dialog ders verici dolulukda…
  izleme fırsatı burda yakaladığım için teşekkürler admin.